Akademia Piłkarska Żaczek - strona nieoficjalna

Ładowanie...

TRENINGI INDYWIDUALNE

TRENINGI INDYWIDUALNE – droga do rozwoju

Każdy młody sportowiec chcący osiągnąć sukces w sporcie musi ciężko trenować i wierzyć w swoje możliwości. Należy jednak pamiętać, że umiejętności piłkarskie nie są zdobywane tylko i wyłącznie na treningu grupowym. By cieszyć się jeszcze większą przyjemnością z gry i postępami z własnego rozwoju warto skorzystać z indywidualnych zajęć z doświadczonym trenerem.

Dla kogo są treningi indywidualne?

- Dla dzieci od 7-do 13 lat trenujących oraz nie trenujących w Akademii

- Dla tych, którzy nie radzą sobie z ćwiczeniami piłkarskimi

- Dla tych, którzy chcą nadrobić zaległości

- Dla tych, którzy wybijają się na tle pozostałych kolegów

- Dla tych, którzy myślą o piłkarskiej karierze

Warto pamiętać, iż rozwój osobisty wpływa na sukces całej drużyny!

Do prawidłowego kształcenia piłkarskich umiejętności potrzebne są oba aspekty – zarówno trening indywidualny jak i grupowy.

Jakie są zalety treningów indywidualnych?

- plan treningowy dostosowany do wieku i umiejętności zawodnika

- bezpośrednia kontrola wykonywania ćwiczeń

- odpowiednia intensywność treningu oraz duża powtarzalność ćwiczeń, co przekłada się na oczekiwane rezultaty

- szkolenie złożone z wielu elementów: technika, koordynacja, stabilizacja, nowoczesny trening umysłu

- doskonałe przygotowanie siłowe, wydolnościowe, szybkościowe oraz koordynacyjne

- indywidualne podejście do zawodnika i korygowanie błędów na bieżąco

Jakie umiejętności doskonalone są podczas treningów

- koordynacja ruchowa

- zwinność oraz szybkość

- elementy taktyczne

- prowadzenia piłki

- uderzenia

- przyjęcia piłki

Czym się różni trening indywidualny od treningu grupowego?

Trening w grupie i trening indywidualny opierają się na innych schematach szkolenia i skupiają się na rozwoju innych umiejętności. Oba treningi uzupełniają się, a do prawidłowego kształcenia piłkarskich umiejętności potrzebne są oba aspekty treningowe.

Dlaczego warto?

Treningi indywidualne są nieodzownym elementem w szkoleniu. Nie mogą one zastąpić treningów grupowych, ale odpowiednio uzupełniają je rozwijając umiejętności, nad którymi nie można pracować na standardowym treningu piłkarskim. Na zajęciach trener ma możliwość dokładnej analizy umiejętności każdego zawodnika, zarówno pod kątem umiejętności stricte piłkarskich, jak i pod względem rozpuku ruchowego dziecka. Na tej podstawie trener dostosowuje odpowiedni program zajęć.

W jakich grupach prowadzone są zajęcia?

Zajęcia prowadzone są w grupach od 5 do 9 osób. Dzięki małej grupie trener ma możliwość pracy z każdym zawodnikiem indywidualnie, z kolei kilkuosobowa grupa zwiększa możliwość doboru ćwiczeń.

Zapraszamy na treningi indywidualne, w których może wziąć udział każde dziecko, które ukończyło 7 rok życia. W treningach mogą brać również udział zawodnicy spoza Akademii.

Kontakt:

e-mail : zaczek_akademia_pilkarska@op.pl